Asset Publisher
Rezerwacje
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia, odkrywania i poznania piękna naszych lasów. Oferujemy zajęcia z leśnikiem w lesie lub w Izbie Edukacji Leśnej. Zajęcia są skierowane w szczególności do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Informujemy, że w ramach programu „Zielone Szkoły” skierowanego do uczniów szkół z terenów objętych powodzią, Nadleśnictwo Dojlidy z przyjemnością pomoże w organizacji wycieczek szkolnych na naszym obszarze.
Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach prosimy o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu i szczegółów wizyty bezpośrednio z p. Anną Stypułkowską lub p. Marią Jolantą Stypułkowską.
Anna Stypułkowska
tel. 570 948 178
e-mail: anna.stypulkowska@bialystok.lasy.gov.pl
Maria Jolanta Stypułkowska
tel. 570 948 138
e-mail: maria.stypulkowska@bialystok.lasy.gov.pl
Wypełniony formularz zgłoszeniowy i podpisane oświadczenie (zamieszczone są poniżej w plikach do pobrania), należy wysłać na adres Nadleśnictwa Dojlidy pocztą tradycyjną, elektroniczną lub dostarczyć osobiście, co najmniej 7 dni przed planowanym spotkaniem.
W przypadku rezerwacji kilku zajęć w różnych terminach, każdy formulaż powinien być przesłany osobnym e-mailem.
W kwestii organizacji ogniska informujemy, że nadleśnictwo zapewnia drewno, z którego należy samodzielnie ułożyć stos w kamiennym kręgu. Przypominamy o zabraniu ze sobą zapalniczki lub zapałek do rozpalenia ogniska.
Prosimy również o zachowanie porządku - sprzątanie po sobie i zabieranie śmieci, które można wyrzucić do kontenetów Nadleśnictwa Dojlidy.
Warunkiem koniecznym realizacji zajęć jest zapoznanie się z Regulaminem zajęć oraz RODO.
Tematy zajęć:
- Praca leśnika (czym zajmują się leśnicy w ciągu roku – hodowla lasu, ochrona, pozyskanie…)
- Ekologiczna rola lasów (dlaczego lasy są ważne, co nam dają, ekologiczny surowiec – drewno, rola martwego drewna, sekwestracja dwutlenku węgla, funkcje lasu)
- Jak funkcjonują drzewa? (porównanie funkcjonowania drzew do funkcjonowania ludzi)
- Jak bezpiecznie korzystać z lasu, leśny savoir-vivre (jak przygotować się na wyprawę do lasu i na to co nas może w nim czekać, jak powinniśmy się zachowywać w lesie, kleszcze)
- Tropy i ślady zwierząt - leśni detektywi
- W królestwie grzybów – role grzybów w lesie (mikoryzy, saprotrofy, pasożyty)
- Co się dzieje zimą w lesie?
Warsztaty:
- Jak pomagać ptakom zimą? (robienie pyz dla ptaków w placówkach oświatowych)
- Wykonywanie ozdób świątecznych z wykorzystaniem naturalnych materiałów.