Aktualności
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "LEŚNE SADY - DZIEDZICTWO, KTÓRE TRWA".
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "LEŚNE SADY - DZIEDZICTWO, KTÓRE TRWA".
Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Leśne sady – dziedzictwo, które trwa”.
Szanowni Państwo,
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie rozpoczyna realizację Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne sady – dziedzictwo, które trwa”. Jednym z najważniejszych celów konkursu jest zwrócenie uwagi na obecność drzew owocowych w środowisku leśnym oraz na wieloletnie działania leśników związane z ochroną i zachowaniem dawnych odmian drzew owocowych na terenach leśnych.
Konkurs skierowano do pełnoletnich miłośników fotografii i przyrody. Uczestnicy mogą zgłaszać zdjęcia przedstawiające m.in. stare drzewa owocowe rosnące na terenach leśnych, dawne sady przy leśniczówkach, aleje obsadzone drzewami owocowymi czy krajobrazy leśne z udziałem historycznych odmian jabłoni, grusz i śliw.
Jabłonie rosnące przy śródleśnych drogach, zapomniane grusze przy dawnych osadach leśnych i relikty sadów ukrytych w lesie stają się bohaterami ogólnopolskiego konkursu fotograficznego.
Zależy nam, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców i pokazać, jak wiele działań podejmują leśnicy w całej Polsce na rzecz ochrony starych odmian drzew owocowych oraz zachowania tego wyjątkowego elementu dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.
Leśnicy zapraszają do odkrywania leśnych sadów i ich historii.
W załączniku szczegóły dotyczące konkursu.











