Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż drewna

Nadleśnictwo Dojlidy informuje, że od 09.02.2026 r.   obowiązuje nowy cennik na surowiec drzewny.

Sprzedaż detaliczna drewna odbywa się bezpośrednio u leśniczych lub w siedzibie Nadleśnictwa. Gotowy surowiec jest sprzedawany w m³, w wałkach o długości 2,5 m, sporadycznie – 1,2 m (S2A – papierówka i S4 – opał), od 4 m (S3B - żerdzie) lub jako samowyrób (S4 – opał, M2 – drobnica gałęziowa i S3A – trzebionka). Zakup pozostałych sortymentów możliwy jest w biurze nadleśnictwa, po wcześniejszych uzgodnieniach z leśniczym.

Płatność przelewem i kartą jest możliwa w Nadleśnictwie, w kancelariach - kartą i  gotówką. Nadleśnictwo nie prowadzi transportu drewna, ten powinien odbywać się we własnym zakresie.

Przypominamy, że w przypadku chęci wykonania samowyrobu drewna należy uprzednio zgłosić się do miejscowego leśniczego. Ten wyznaczy miejsce wyrobu drewna, zapozna z zasadami BHP, powie jak przygotować drewno i wystawi pisemne zezwolenie na jego wyrób. Zezwolenie te umożliwi także legalny wjazd do lasu w celu dotarcia do miejsca wyrobu drewna. Następnie leśniczy dokona pomiaru i wyceny surowca, po czym sprzeda go nabywcy, wystawiając asygnatę – dowód zakupu.

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "LEŚNE SADY - DZIEDZICTWO, KTÓRE TRWA".

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "LEŚNE SADY - DZIEDZICTWO, KTÓRE TRWA".

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Leśne sady – dziedzictwo, które trwa”.

Szanowni Państwo,

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie rozpoczyna realizację Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne sady – dziedzictwo, które trwa”. Jednym z najważniejszych celów konkursu jest zwrócenie uwagi na obecność drzew owocowych w środowisku leśnym oraz na wieloletnie działania leśników związane z ochroną i zachowaniem dawnych odmian drzew owocowych na terenach leśnych.

Konkurs skierowano do pełnoletnich miłośników fotografii i przyrody. Uczestnicy mogą zgłaszać zdjęcia przedstawiające m.in. stare drzewa owocowe rosnące na terenach leśnych, dawne sady przy leśniczówkach, aleje obsadzone drzewami owocowymi czy krajobrazy leśne z udziałem historycznych odmian jabłoni, grusz i śliw.

Jabłonie rosnące przy śródleśnych drogach, zapomniane grusze przy dawnych osadach leśnych i relikty sadów ukrytych w lesie stają się bohaterami ogólnopolskiego konkursu fotograficznego.

Zależy nam, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców i pokazać, jak wiele działań podejmują leśnicy w całej Polsce na rzecz ochrony starych odmian drzew owocowych oraz zachowania tego wyjątkowego elementu dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

Leśnicy zapraszają do odkrywania leśnych sadów i ich historii.

W załączniku szczegóły dotyczące konkursu.