Lista aktualności Lista aktualności

Spacer z leśnikiem

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Lasów, w ostatnią sobotę w Nadleśnictwie Dojlidy odbył się „Spacer z leśnikiem”. Nie był to jednak taki zwykły spacer…

Dnia 26 marca Nadleśnictwo Dojlidy miało przyjemność gościć rodziny z Ukrainy oraz „57 Drużynę Harcerek i Harcerzy” z Hufca ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki wraz z rodzicami. Akcję współorganizowali Harcerze wspomagani przez Urząd Miejski w Białymstoku. Zagranicznym Gościom zapewniono tłumaczy. Razem odwiedziło nas blisko 80 osób.

Spotkanie rozpoczęło się ciepłym przywitaniem przybyłych przez leśników. Następnie podzieliliśmy się na trzy grupy, które obrały różne kierunki wędrówek. Spacerowicze mieli okazję przejść się ścieżkami edukacyjnymi znajdującymi się za siedzibą nadleśnictwa, w uroczysku Antoniuk. Odwiedziliśmy także powierzchnię z uprawą sosnową, która powstała z samosiewu. Pomalowane krzemionkowym repelentem drzewka, posłużyły także za przykład tego, jak można zabezpieczać je przed zgryzaniem przez zwierzynę. Leśnicy chętnie dzielili się swoją wiedzą, opowiadając o lesie i swojej pracy. Wspólna wyprawa zakończyła się ogniskiem, harcerskimi śpiewami, a także puszczeniem iskierki przyjaźni, która w obecnych okolicznościach miała szczególny wydźwięk.

Wspólnie spędzony czas sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości. Cieszymy się, że mogliśmy się razem spotkać, wybrać na spacer i pogadać nie tylko o lesie.