Lista aktualności Lista aktualności

Finał akcji zbierania żołędzi

Wtorek (17.11) był szczególnie wyczekiwanym dniem wśród uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowo -Wychowawczych w Surażu, biorących udział już w III edycji akcji edukacyjnej „Leśne zwierzaki lubią żołędziowe przysmaki”, której organizatorami jest Nadleśnictwo Dojlidy wraz z Kołem Łowieckim „Przepiórka”.

Tego dnia, miało miejsce ogłoszenie wyników i poznanie rekordzisty, który w ramach naszego przedsięwzięcia zebrał największą ilość żołędzi, przeznaczonych później do zimowego dokarmiania wolnożyjących zwierząt.

Niestety, sytuacja epidemiczna w kraju, pokrzyżowała plany i nie pozwoliła dzieciom w pełni zaangażować się w działanie a nam na organizację uroczystego finału. Mimo wszystko znaleźli się uczniowie, którzy podjęli trud i łącznie zebrali około 300 kg żołędzi. Zwycięzcą okazał się Kamil z kl. VII a, który zebrał ponad 11 tysięcy sztuk żołędzi (40 kg), drugie miejsce zajęła Magdalena  z kl. VI b (34 kg) a na trzecim miejscu znalazł się Sebastian z kl. VI b z ilością 30 kg.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Na zwycięzców trzech pierwszych miejsc czekała dodatkowa niespodzianka. Z zachowaniem wszelkich obostrzeń i zaleconego dystansu społecznego, przedstawiciele Nadleśnictwa Dojlidy i Koła Łowieckiego „Przepiórka” odwiedzili ich osobiście, by im pogratulować, podziękować za zaangażowanie oraz wręczyć upominki.