Lista aktualności Lista aktualności

Fascynujący świat grzybów

    Spacerując po lesie w poszukiwaniu brązowych kapeluszy tych najbardziej pożądanych grzybów - borowików, podgrzybków  może nie do końca zdajemy sobie sprawy z bogactwa świata grzybów i ich ogromnej roli w przyrodzie jak i w codziennym życiu człowieka.
    Grzyby zajmują znaczące miejsce w cyklu obiegu energii i przepływie materii w ekosystemach lądowych. Najczęściej jednak naszą uwagę skupiamy na grzybach, które są łatwo dostrzegalne gołym okiem - jadalnych, trujących, pokaźnych hubach nadrzewnych czy owocnikach na pniakach. A tym czasem są też grzyby o niespotykanych formach, kolorach i zapachu, zupełnie nieznane. Jeszcze inne są w ogóle niedostrzegalne, tworząc tak niewielkie struktury, że dopiero pod mikroskopem możemy dostrzec ich świat.


     Te niezwykłe i tajemnicze gatunki grzybów tkwią w zaciszu puszczańskiej głuszy, porastają kłody próchniejącego drewna, ale są również tuż pod Twoimi stopami, czy przy ścieżce którą podążasz. Wystarczy tylko chęć poszukiwania i odkrywania niezbadanego i fascynującego świata grzybów.